Pusula

 

Bayram Akcan  

Türk’e Düşmanlığın Adı: Siyasal İslam


Milliyetçi olmayı, vatanını sevmeyi ırkçılık olarak algılayan Başbakan Erdoğan, halen siyasal İslamcı kimliğini korumaktadır. 28 Şubat sürecinden sonra takıyye yapmaya başlayan siyasal İslamcılar geçmişte RP içindeydiler şimdi Akp’li hükümette Başbakan, Başbakan yardımcısı, bakan vs. Dikkat ederseniz hiçbiri de milliyetçi bir anlayışa sahip değil.

Bir tek onlar samimi Müslümandır. Bir tek onların fikirleri doğru. Onların yaptıklarının referansı da İslam’dır. Çünkü onlar gökten zembille indiklerinden kulun referansını az görürler. İslam demek onlar demektir, onlar hata yapacak değillerdir ya. Hatırlarsanız Tayyib Erdoğan da zamanında “Benim referansım İslam’dır” demişti. Kendisi peygamber olmadığına göre İslam bu kişiye nasıl referans olacaktır. Bu İslam’ı siyasallaştırma değil midir? “30 bin insanımızın katili PKK terörünü “Kürt meselesi” yapan Erdoğan’a İslam referans mı şimdi?
Siyasal İslam, İslamiyet’i ideoloji haline getirip, İslam’ı temsil ettiğini ve yalnızca kendisinin İslam’a uyduğunu düşünmek ve buna göre hareket etmektir. Tayyip Erdoğan kimdir? “Bize oy vermeyen patates dinindendir” diyen Erbakan’ın döneminde uzun yıllar belediye başkanlığı yapmış, milleti kışkırtmak için Siirt’te yaptığı bir konuşmadan ve okuduğu şiirden dolayı ceza almış birisidir. Türk Ordusu sonunda bu duruma tahammül edememiş ve 28 Şubat’ı başlatmıştır. Hatırlarsanız 28 Şubat olayından önceki MGK toplantısında, Erbakan’a kuvvet komutanlarından birisi “Sizin ağzınızdan hiç Türk lafı duymadık” diye çıkışmıştı. Bu ne tesadüftür ki, Erdoğan’ın da ağzından bugün Türk kelimesi çıkmıyor! Siyasal İslamcıların ağzından Türk demek günah olduğundan olsa gerek... Hayır Türk’e düşmanlığın adı Siyasal İslam’dır. Bu insanlar Türk’e düşmanlık söz konusu olunca terörün adını “Kürt Sorunu” yaparlar. Her gün Mehmetçik şehit olur mesele Kürt sorunudur. PKK’lı Öcalan posteriyle şehirde polise saldırır bu da Kürt sorunu olur. Evet bir sorun var: Türkiye’de Türk’e kelimesine düşman Recep Tayyip Erdoğan sorunu var!..
Milliyetçi olmayı, vatanını sevmeyi ırkçılık olarak algılayan Başbakan Erdoğan, halen siyasal İslamcı kimliğini korumaktadır. 28 Şubat sürecinden sonra takıyye yapmaya başlayan siyasal İslamcılar geçmişte RP içindeydiler şimdi Akp’li hükümette Başbakan, Başbakan yardımcısı, bakan vs. Dikkat ederseniz hiçbiri de milliyetçi bir anlayışa sahip değil. Erdoğan’a göre Türkiye’de bir Türk’ün ben Türküm demesi ırkçılık olur, ama bir Gürcü, Çerkez çıkıp da ben Gürcüyüm, ben Çerkez’im diyebilir. Erdoğan eşi için durup dururken “O Arap’tır” dememiş midir? Kimse eşinin milliyetini sormuş mudur?
Hiçbir zaman Türk olduğunu söylemeyen ve konuşmalarında Türk Milleti ifadesini kullanmayan Erdoğan Türk değil mi? Belki de... Neden mi? Erdoğan geçen sene memleketi Rize’nin Güneysu beldesine gittiğinde “Potamya’ya hoş geldin!” pankartı ile karşılandı. Potamya neresi? Orada Türkler yaşamıyor mu? Erdoğan neden bu Rumca isme itiraz etmedi? Hani milliyetini söylemek yasaktı? Hani ırkçılıktı? Türk olmayı içine sindiremeyen bir insanın Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığını yapması millî menfaatlerimize aykırı değil mi?
Başbakan yardımcısı Dengir Fırat kimdir peki? 1925 yılında idam edilen hain Şeyh Said’in torunu değil mi? Mecliste terörist Abdullah Öcalan’ı kastederek ‘asamadınız! Asamazsınız! Asamayacaksınız!’ diye haykırmamış mıdır? Geçen ay da “Genelkurmay, Mit, Jitem bizi ilgilendirmez, biz işimize bakarız” dememiş midir?


www.ufukotesi.com - 10 / 2005  

bayramakcan@mynet.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.