Tutanak

 

Hüseyin Özbek  

Kırk yıllık Korfmann olur mu Osman


Almanya/Tübingen’den Tuncer BALKAN’ın gazeteye yansıyan haberi şöyle: “Truva Kazıları başkanı Türk vatandaşı oldu. Prof. Korfmann Osman adını aldı. Çanakkale’de 30 yılı aşkın bir zamandır yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye büyük hizmetlerde bulunan Prof. Korfmann, ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ tarafından Mart 2003’te Türk Vatandaşlığına önerildi. Bakanlar Kurulunda 12 Aralık 2003 tarihinde kabul edildi.” Prof. Dr. Manfred Korfmann,Türkiye’ye ve Türk insanına minnet borçlu olduğunu belirtmiş. Osman adını kendisinin seçtiğini vurgulamış.

Bu tür haberler biz Türklerin çok hoşuna gider, seviniriz. Ecnebi ad-soyadına KDV gibi OSMAN’ı ekleyen KORFMAN haberi de aynı anlayışla sunulmuş Haberde Korfman Osman’ın soğuk Alman gülüşlü bir resmi de var. Biz Türkleri çok seven “Bir dönüm bostan,yan gel yat Osman”ı, “Türkiye bostan, Truvayı kaz Osman”a çeviren Manfred’in sırıtması sevgiden mi, bizim kerizliğimizden mi orası biraz karanlık.
20.yüzyıl başlarında palazlanan Alman Emperyalizmi, Osmanlı mülküne sulanınca,İmparator Wilhelm’in Müslüman olduğu balonu uçuruluvermişti:” Kayzer Palabıyık Wilhelm sünnet olmuş, gizli din taşırmış”fısıltısıyla gaza gelen Osmanlı Alaman’ın peşinden sürüklenerek girdiği 1.Dünya Savaşından parçalanarak çıkmıştı.
Rumsever, Türksevmez İngiliz dostu Şeyh Nazım Kıbrısi’nin yalancısıyız. Kerameti kendinden ve de Magosa surlarındaki peçeli baykuştan (1) menkul Şeyhe göre; “İngiliz Prensi Charles bizimkinin müridiymiş, gizli din taşırmış, sünnetliymiş”. Kıbrısi Charles’in fazlalığını bizzat mı aldı,yoksa kirvelik mi yaptı bizden yanı karanlık. Anlaşılan Efendi hazretleri birleşik Krallık varisinin uçkur babından da mahremi ...
Bu Alamanların bir huyunu seviyorum: Bir işe başladılar mı,aralaşmaları mümkün değil. Karasakız gibi yapışıyorlar. Bergama’yla ilgilenmeye 1865’lerde başlayan Almanlar izinsiz kazılarla-izinlilerde de zulalayarak- binlerce tarihi eseri Almanyaya kaçırdılar. Truva hazinelerini Almanyaya kaçıran işadamı arkeolog HEİNRİCH SCHLİEMANN’’ın 19.yüzyılın ikinci yarısında götürdükleri bile müzelere zor sığacak çoklukta.
MANFRED OSMAN’a dönelim isterseniz: Üstün ARYEN IRKI’nın, yani Almanların büyük atalarının özyurdunun Anadolu olduğu iddiasında bizim Osman. İşin burasında Yunanlılarla azbiraz maraza çıkıyor aralarında: Yunan diyor Anadolu benim; Manfred Osman diyor; benim tapulu baba malım. Arada Türk’ün esamisini okuyan yok tabi...
Söz buraya dayanmışken şehit HABLEMİTOĞLU’nun (2) ALMAN VAKIFLARI VE BERGAMA DOSYASI’nın 59. sahifesi’ne bir göz atmaya ne dersiniz ey sevgili okurlar?
“ KOORFMAN’a göre,Truva uygarlığının Helen uygarlığı ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
Çünki Truva uygarlığı özgün bir ARYEN UYGARLIĞI’dır. Buna göre Anadolu,Avrupa’nın ayrılık kabul etmez bir etnik uzantısıdır ( tabi ki işgalci( ! ) Türk’lere bırakılamayacak kadar önemli bir parçasıdır). Bu tezin ( ! ) bir adım sonrası,” Almanların büyük büyük dedelerinin esas Vatanı Anadolu’dur” söylemidir. Bu iddialar sonucu, Alman ırkçılarının gözünde, Türkiye “arka bahçe” olmaktan çıkmış, büyük Alman evinin bir “zimmer”i olmuştur. Ve tabii bu bölümün altındaki tüm tarihsel kalıntılar ve doğal zenğinlikler de... Bu megalomani, kabul edilemez bir çifte standartla, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik konu ile ilgili tüm politikalarına da yansımıştır.
Doğubilimci Tamer BACINOĞLU’nun deyimiyle: ” Anadolu’nun ‘Aryen’ yurdu olduğunu belgeleyecek kazılara devam. Döviz sağlayacak madenciliğe,toprağın ‘Aryen’ katmanlarını ıslatacak Barajlara hayır!.. “İşte Ilısu Barajı,Birecik Barajı ve GAP kapsamındaki diğer barajlara karşı artık kanıksadığımız Alman tepkisi ve engelleme girişimlerinin altında yatan- salt PKK desteği dışındaki-nedenler!..”
Son söz olarak ne diyelim ey sevgili okurlar? “ Kaz, kazı, kazan “ desem ne dersiniz ?...
4.05.2004 Hüseyin ÖZBEK
Not
(1) Kıbrısi Magosa surlarına tüneyen baykuşun çıkardığı sesi Yedi Başlı Ejderha sesi ve Kıyamet Alameti olarak tanımlamıştı.
(2) Dr.Necip HABLEMİTOĞLU
ALMAN VAKIFLARI VE BERGAMA DOSYASI
Toplumsal Dönüşüm Yayınevi-İstanbulwww.ufukotesi.com - 05 / 2004  

ufuk@ufukotesi.com

Ufuk Ötesi Gazetesi'nde yayınlanan yazı, haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek iktibas edilebilir.